20 yasındayım ve ultrasonla yumurtalıklarıma baktırdım , sol overde 40x30 mm boyutta septalı hafif yoğun içerikli kist izlenmektedır denildi

  20 yasındayım ve ultrasonla yumurtalıklarıma baktırdım , sol overde 40x30 mm boyutta septalı hafif yoğun içerikli kist izlenmektedır denildi tedavisi nasıl olcak ve hamile kalmama engel olur mu? teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak yumurtalıkta kist olması olağan değil.Bu konuda doktorunuz gerek görürse ilave tahliller de isteyerek gebelik ile ilgili sorun olup olmayacağı konusunda sizi bilgilendirecektir.