22 yaşında bir meme kanseri hastamız var 1 yıl önce kolon kanserini atlattı şimdi meme metastazından şüpheleniliyor .

22 yaşında bir meme kanseri hastamız var 1 yıl önce kolon kanserini atlattı şimdi meme metastazından şüpheleniliyor . hastamıza kemoterapi öncesi rutin kan testi yapıldı ve ca15-3 değerinin %8lik bir artışı olduğu gözlemlendi yeni bir dokuya metastaz olmuş olabilirmi? şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına bu değer asla metastazı göstermez.Metastaz  varlığının araştırılması için radyolojik yöntemler çok daha iyi bilgi vermektedir.