22 yaşındayım.dört gün önce fenalık geçirdim ve hastaneye kaldırıldım, kan değerlerim ölçüldü ve demir 15 ferritin de 2.18 çıktı?

22 yaşındayım.dört gün önce fenalık geçirdim ve hastaneye kaldırıldım, kan değerlerim ölçüldü ve demir 15 ferritin de 2.18 çıktı. bir kutu kan iğnesi ve 6 ay boyunca kullanmam gerekn demir ilacı verdiler. bu süreçte daha çabuk toparlanabilmem için nasıl beslenmem gerekir? ayrıca bu değerler tehlike arz eder mi?

Tahlil.com Cevabı : Demir oranınız çok düşük bu nedenle tedavinize uymanızı öneririm. Yanlız sanırım aşırı adet görüyorsunuz, en azından batın uoltrasonu yaptırısanız iyi olur derim