4 aydır Qlairista hapı kullanıyorum adetime 8 gün varken tam birleşme olmadan ve boşalma olmadan bir ilişki oldu. 8 güne kadar beklediğim adetim 5 gün gecikti

4 aydır Qlairista  hapı kullanıyorum adetime 8 gün varken tam birleşme olmadan ve boşalma olmadan bir ilişki oldu. 8 güne kadar beklediğim adetim 5 gün gecikti kontrol hapı yanında tarlusal da kullandım. İlişkiden 12 gün sonra bhcg negatif ilişkiden 14 gün sonra da adet gördüm gecen gün qlairista 2 tane yuttum yanlışlıkla, adetim den 1 hafta sonra lekelenmeler başladı gebelik riski olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Doğum kontrol hapları doğru kullanıldığı taktirde koruyuculuğu oldukça yüksektir. Ancak beklenen adet tarihinizde gecikme yaşandığı için tedbiren bir gebelik testi yapmanızda fayda var. Şikayetlerinizin devam etmesi durumunda da bir kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririm.