9 yasindaki kizim idrar iltihabi gecirdi.

9 yasindaki kizim idrar iltihabi gecirdi.antibiyotik kullandik.tekrar tahlil yaptirdigimizda diger degerler normal cikmakla beraber eritrosit 1 cikti lökosit ise 9 cikti.enfeksiyon varmidir?var ise nasil bir tedavi uygulanmali?zira daha yeni antibiyotik kullanmistik...

Tahlil.com Cevabı : 1 eritrositönemli değildir ama 9 lökosit önemli olabilir. Çocuklarda üriner enfeksiyonlar önemli ve takip edilmesi gereken enfeksiyonlardır. Bu nedenle idrar kültürü yaptırmanızı tavsiye ederim..