ADH * <0.5 0.8 - 4.5 pg/ml çıktı bu değerin düşüklüğünün sebepleri nelerdir?

Merhaba,sık idrara giden 15 yaşındaki oğlumun idrar tetki ,antibiyotik duyarlılık testi,gilke hemoglobin,glukozaçlık,homair indek,potasyum,sodyum,üre kreatin,üre ürik asit normal çıktı ADH * <0.5 0.8 - 4.5 pg/ml çıktı bu değerin düşüklüğünün sebepleri nelerdir teşekkürler sevgiyle

Tahlil.com Cevabı : ADH düşüklüğü diabetus insipidus denen bir hastalıktan dolayı kaynaklanmaktadır. Sık idrara çıkma ve çok su içmeye neden olur. Sebebin saptanması için bir endokrinoloji uzmanına muayene olmalısınız.

g********** :

Teşekk&uuml;r ederim.. bir sey daha sormak istiyorum uygunsuz adh salınımında adh az mı fazla mı &uuml;retiliyor teşekk&uuml;r ederim sevgiyle

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.