Sık idrara giden 15 yaşındaki oğlumun ADH testi düşük çıktı. ADH hormonu testi düşüklüğü neden olur?

Sık idrara giden 15 yaşındaki oğlumun idrar tetki ,antibiyotik duyarlılık testi,gilke hemoglobin,glukozaçlık,homair indek,potasyum,sodyum,üre kreatin,üre ürik asit normal çıktı ADH * <0.5 0.8 - 4.5 pg/ml çıktı bu değerin düşüklüğünün sebepleri nelerdir teşekkürler sevgiyle

Tahlil.com Cevabı : ADH değeri düşük çıkmış çocuğunuzun, diabetes insipitus denilen bir durumda böyle çıkabilir.Endokrinoloji bölümünde takip edilmeli çocuğunuz.Aşağıda ADH testine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/adh-hormonu-nedir