ALT nin 10 U/L yüksek çıkması bize ne ifade eder?

Öncelikle merhabalar bugün Cildiye uzmanı ilaç için karaciğerle ilgili bir tahlil istedi.Sonuç AST 33 (0-35) ALT 55 (0-45) Trigliserid 60 (40-160) ALT nin 10 U/L yüksek çıkması bize ne ifade eder? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bu kadarlık bir yükselme önemsizdir.

d******** :

iyi çalışmalaradetimin 3. günü yaptırdığım testimde fsh 7.75 lh 2.97 estradiol 17.03 prolaktin 14.03 sizce bu sonuçlara göre hamile kalmama engel bir durum var mı yorumlarsanız sevinirim

Cevap:

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.