Amonyak yüksekliği var, yorumlar mısınız?

Bazı sonuçları sizinle paylaşacağım yorumlarsanız çok mutlu olurum..Testler                  Sonuç                                             birim aralığıTSH:                      1,52                                                   0,27- 4,2CA 19-9 :               25,06                                                    < 27Amonyak:             74,8                                                     16-60Ast:                        47,6                                                      <40Alt:                         64,1                                                       <41

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer testleri olan ast ve alt değerlerinde hafif yükseklik var.Bazı karaciğer bozukluklarında bu değerler yüksek çıkabilir.Amonyak değeri de yüksek çıkmış.Bu konuda  detaylı bilgi yandaki  linkte bulabilirsiniz. Okumak için burayı tıklayınız.