Ben düzenli adet gören bir bayanım.spiral de var bende.adetimin üstünden 1 haftadan fazla zaman geçti ama bazen pembe bazen kahverengi akıntı hiç kesilmedi.

Ben düzenli adet gören bir bayanım.spiral de var bende.adetimin üstünden 1 haftadan fazla zaman geçti ama bazen pembe bazen kahverengi akıntı hiç kesilmedi.dün de kırmızı kan geldi.adetimin son günü ilişkiye girdim.üstünü görme kısa sürer diyorsunuz.ayrıca spirale rağmen hamile kalanlar da var.hamile miyim yoksa rahim mi temizliyor kendini yada spiralle bir ilgisi mi var?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle spiral takılması bir yıl olduysa kadın doğum doktoruna kontrol ettirmenizde fayda var. Spiral kaymasında da bu tip kanamalar olabilir. Üstüne görme ise adet kanamasının devamında değil normal adet tarihinizde normal kanamasından farklı olarak daha az ve daha kısa süreli olmaktadır.