idrar yolu enfeksiyonu adet gecikmesini nasıl etkiler?

Merhaba hocam yazın idrar yolu enfeksiyonum olduğunu öğrendim ve şu an adetim 10 gün gecikti ve adet olduğumda sivilce çıkıyordu o da çıktı bel ağrım var hiç bir şekilde bulantı kusmam yok ve iki gündür idrarımı yaparken yanma oluyor idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklandığını düşünüyorum.idrar yolu enfeksiyonu adet gecikmesini nasıl etkiler hocam.İlaç falan kullanmadım çünkü. Hamile değilim inşallah

Tahlil.com Cevabı :

İdrar yolları mesaneye ve yumurtalıklara giden kanallar olduğu için enfeksiyon durumunda adet gecikmesine neden olmaktadır. Her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmemektedir. Ama yine de hamilelik oluşturacak bir birliktelik olduysa bir test yapmanızda fayda vardır.