Ben madde kullanıcı mıyım ?

Trafik kazası geçirdim. olay yerine gelen polis memurlar alkol ve utc(uyuşturucu tespit cihazı)testi yaptılar. alkol 0.00 ancak utc testimde amfetamin pozitif, metamfetamin pozitif, opiat pozitif olduğunu söyledi fakat ben bu tarz maddeler kullanmadım. utc cihazının bir yaptırımı olmadığını söyleyen polis memuru beni idrar testine gönderdi. idrar testimi e nabızdan pdf şeklinde yükleyeceğim. tahlillerime göre bana bir yaptırım uygulanabilir mi ? bu tahliller sonucunda bana uyuşturucu kullanma sucundan dava açılabilir mi ? yine söylüyorum ben madde kullanmıyorum. öprneğin ehliyetime 5 yıl el konulabilir mi tahlillerde her hangi bir pozitif veya negatif olduğu yazmıyor. kaza tespit tutanağına da 3 farklı uyuşturucu madde kullandığım polis memuru tarafından yazıldı kasko da muhtemelen bu yazıyı görüp red vericek bu tahlillerle itiraz etme ve sonuç alma şansım nedir ? çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden kolay gelsin iyi günler

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuza hemen cevap verelim. Belirtiğiniz sonuçlara göre madde kullanıcısı değilsinizİçiniz rahat olsun.
İdrar örneğinizden doğrulama amacıyla  yapılan uyuşturucu ilaç tahlilinde amfetamin, benzodiazepin, opiat testleri negatif çıkmış.
Muhtemelen size polisler tarafından tükürük örneğinden veya ağızdan alınan örnekle bu testler yapılmış Burada asıl kabul edilebilir olan idrar örneğinde bu maddelerin saptanabilmesidir.İdrar tahlili çok daha güvenilirdir. Sizde de idrarda bu maddelere saptanmamış, idrar tahlilinde yapılan diğer uyuşturucu testleriniz de negatif.
Zaten polis memuru da asıl olanın kaza yerinde yapılan testler değil idrar testleri olduğunu da belirtmiş. Sizde de idrar testleri normal çıkmış Kasko şirketine idrar tahliliniz de bu değerlerin normal olduğunu belirterek ititaz edebilrsiniz görüşündeyim. Geçmiş olsun.Konuya itiraz ederken gerek olursa bir avukattan da hukuki destek almanız uygun olabilir.