Beta Hcg Değeri 121.1

4 kasımda sevgilimle iliski yaşadık prezervatif kullandık içe boşalma olmadi ama prezervatifi çıkarttıktan sonra içine girdimmi tam emin değilim Ama içe bı boşalma olmadi 14 Kasım'da regl oldu sonraki ay 10 Aralık'ta oldu En son da bu ay 6 ocakta oldu 26 ocakta kan tahlili verdi HCG değeri 121.1 çıktı Biz anlamlandıramadık böyle birşey olması mümkün mü Üstünden kaç ay geçmesine rağmen ve de regl leri düzenli olurken HCG değeri neden 121.1 çıkar bunu etkileyen başka bı durum olabilir mi.Bizim ilişkiye girdiğimiz tarihten hamile kalmış olsa HCG değeri 121.1 cikarmı yoksa daha mı fazla çıkması gerekiyor

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, bir kadın hastalıkları ve doğum doktoru olarak öncelikle Beta HCG tahlil sonucunuzu değerlendirmeliyim. Sonuç olarak gebelik konusunda en doğru bilgiyi yaşadığınız ilişki ve süreci değil kan tahlil sonucu verecektir. Beta HCG 121.1 çıkmış. Bu tahmini 3-4 haftalık hamilelik olduğu yönünde bilgi veriyor.
En son 6 Ocak da adet görülmüş ise, bu tarihten sonra yaşanan bir ilişkiye bağlı hamilelik ihtimli söz konusudur. Bu durumda en kısa sürede bir Beta HCG testi daha yaptırıp sonucu teyit ettirin. Eğer bu değer en az 2 ye katlanarak artarsa örneğin 29 Ocak tarihinde 250 ve üzeri çıkar ise gebelik konusunda çok daha net bilgi sahibi oluruz. Sonuç olarak mevcut Beta HCG değeriniz bir hamilelik bulgusu olup bu hamilelik 4 Kasım tarihli ilişkiye bağlı olamaz. Bu ilişkiden sonra adet görülmüş olması bu ilişkiye bağlı hamilelik olasılığını ortadan kaldırdığı gibi bu değerde bir Beta HCG de görmemiz mümkün değildir. Değer çok daha yüksek olurdu bu durumda ve 10 haftanın  çok daha üstünde bir hamilelik olurdu.
Sonuç olarak, son adet tarihi olan 6 Ocak sonrası bir ilişkiye bağlı henüz çok yeni bir hamilelik olabilir. Hamilelik dışı bir nedenle bu değerde yükseklik ise beklediğimiz bir sonuç değildir.