Biyokimya kan testinde hamilelik belli olur mu?

Ailem beni doktora götürecek. Burada biyokimya testleri yapılacak. Biyokimya kan testiñde hamilelik belli olur mu ?

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu hemen cevaplayalım. Biyokimya tahlillerinde hamilelik belli olmaz. Biyokimya testlri denince akla kan şekeri (glukoz), karaciğer testleri (ALT, AST,GGT), böbrek testleri (üre, kreatin) ve kan yağları testleri (Kolesterol, trigliserit, HDL, LDL) gelir. Bu testlerin hiç biri hamilleik yönünden bilgi vermez. Hamilelik tanısı bir hormon tahlili olan Beta HCG testinin normalin üstünde olması ile konulur.