Bu kanamalar üstüne görme denilen yada yerleşme kanaması denilen kanamalar olabilir mi?

Merhaba 3 ay önce sürtünme ile ilişkiye girdim çok kısa sürdü kesinlikle boşalma olmadı zevk suyu sürünmus olabilirmi bilmiyorum.ilk adetim 10 gün geç oldu ikinci adetim çok az geldi bende kuşkuya düştüm ve 5 tane test yaptım farklı markalar hepsi negatifti bu kanamalar üstüne görme denilen yada yerleşme kanaması denilen kanamalar olabilir mi eğer öyle olsa evde yaptığım testlerde çıkması gerekir degilmi 10 hafta olmuş bir gebelik bu testlerde belirgin bir şekilde çıkar dimi üçüncü adetimide oluyorum ama miktar olarak çok az geliyor ve süresi azaldı gibi içimde sürekli bir kuşku var 2 test daha alıp yaptım adetten önce yine negatifti yerleşme kanaması her ay olurmu ve pıhtı içerir mi psikolojik olarak üstümden atamiyorum bu şeyi teşekkür ederim şimdiden

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Belirtiğiniz şekilde ve sonunda boşalma olmayan bir ilişkide zaten hamilelik olasılığı bulunmamaktadır. Ancak siz beklenen adet tarihinizde gecikme olunca 5 kere test yapmışsınız ve hepsi negatif çıkmış. Ayrıca adet kanamanız da olmuş ilişki sonrası. Toparlarsak yaşadığınız ilişkide zeten olmayan hamilelik riski ile sonrasında adet görülmesi ve testlerin negatif olması hamilelik olmadığını kesinlikle gösteriyor.
Üstüne görme kanaması zaten adet kanamasından çok daha farklıdır. Adet kanaması gibi yoğun bir kanama olmadığı gibi çok daha az bir kanama olur.Ayrıca zaten üstüne görme kanaması her hamilelikte görülen bir durum değildir. Kaldı ki gördüğünüz kanamalar üstüne görme olsaydı bu süreçte yapılan tetsler de negatif değil pozitif çıkardı. Bir başka deyişle kanamanız sonrası yapılan test negatif ise bu da görülen kanamanın üstüne görme olmadığını net bir şekild eifade eder.
İlişki sonrası 10. haftada üçüncü adetinizi de görmeniz zaten hamilelik olmadığı yönünde en önemli göstergedir. Yerleşme kanaması her ay tekrarlayan bir kanama değildir. Sadece bir kere olur ve beraberinde de gebelik testi pozitif çıkar. Asla tekrarlamaz ve her ay olmaz.Adet kanamsında olduğu gibi de pıhtı içermez.

Sonuç olarak hamilelik ihtimaliniz kesinlikle yok. Psikolojik olarak rahat olabilirsiniz.