Bu süre içinde test alıp evde yaptım fakat negatif çıktı. Hamilelik şansı var mıdır?

Merhaba..Ben en son temmuzun 17 si ile 22 si arasında regl oldum. Daha sonraki günlerde eşimle çekilme yöntemi ile birlikte olduk. Ağustos 14 te bir sonraki regl dönemim olarak hesaplanıyordu fakat 26 Ağustos oldu reglimde 11 gün gecikme oldu. Bu süre içinde test alıp evde yaptım fakat negatif çıktı. Hamilelik şansı var mıdır

Tahlil.com Cevabı : Geri çekme yönemi doğru bir doğum kontrol yöntemi değildir. Boşalma öncesinde gelen zevk suyunda az sayıda sperm hücresi bulunur ve bu sıvının vajinaya bulaşması sonucu düşük de olsa gebelik riski oluşturur. Bu sebepten dolayı gebelik düşünmeyen çiftlerin prezervatif,doğum kontrol hapları gibi güvenilir yöntemlerle korunmaları önerilmektedir.
Gebelik durumunuza gelince adet gecikmesi sonrasında yapılan testler genellikle doğru sonuç veriir. Adet gecikmesi devam eder ise bir kadın doğum doktoruna başvurmanızda fayda var