Burun kültüründe bir bakteri çıktı adı staphylococcus aureus hangi doktora gidip tedavi olmam gerekir?

Burun kültüründe bir bskteri çıktı adı staphylococcus aureus hangi doktora gidip tedavi olmam gerekir

Tahlil.com Cevabı : Staphylococcus aureus bakterisinin elle gıda hazırlayanlarda ve hastane personelinde olması önemlidir. Burunda bulunan stafilokoklar, taşıyıcılarla çevreye  yayılarak tehlike oluştururlar. Taşıyıcı olanlar ve özellikle gıda sektöründe çalışanlar stafilokok besin zehirlenmelerinin önemli kaynağıdırlar. Siz de bu sektörde çalışan biriyseniz dahiliye uzmanına muayene olabilirsiniz.