Çocukluğum hep demir eksikliğiyle geçti. Çobuk üşüyordum. Şimdi 40 yaşındayım.Ferritin değerimin alt sınıra yakın

Çocukluğum hep demir eksikliğiyle geçti. Çobuk üşüyordum. Şimdi 40 yaşındayım. Eskisi gibi aynı sorunları pek yaşamıyorum. Ferritin değerimin alt sınıra yakın olup Demir değerinin üst sınırdan biraz fazla olması bana ters geldi.  Demir(Fe) 197 ug/dL 65-175 Ferritin 39.36 ng/mL 22-275

Tahlil.com Cevabı : Şu anda değerleriniz tedavi olmanızı gerektiren düzeylerde değil.Normal aralıklarda.Ancak demir içeren bazı vitamin hapları var, bu tür ilaçları takviye olarak kullanabilirsiniz.Reçetesiz olarak eczanelerde satılmakta.Ayrıca kırmızı et, sakadad, pekmez, kuru üzüm gibi gıdalar da demir yönünden takviye olacaktır.