Dalakta büyüme olmuş karaciğer alt ast değerleri 221,246

Annem 65 yaşında haziran ayında sağ kalçadan dize ptotezi yenilendi, tek kollukla yürüyebiliyor bel bölgesinde aşırı ızdırap duyuyor ve kemikte ve kasta tahribat çıktı. bunun yanı sıra çok ciddi yanma ve sızılar çekiyor benim merak ettiğim dalakta büyüme olmuş karaciğer alt ast değerleri 221,246

Tahlil.com Cevabı : Annenizin AST ve ALT değerleri oldukça yüksek. Bir gastroenteroloji uzmanına muayene olmalısınız.

g*********** :

benım kızım 4 yasında kolunda sıvılcelere benzer bişeyler cıktı dermalotojı bölumune gıttımde alerjık egzama dedıler ve tahlıl ıstedıler bırde yuzunun sarı oldunu farkettım ona göre tahlıl verdıler ikter +1 cıktı ne anlama geldını öğrenebılırmıyım ?

Cevap:

+1 ikter 'in fazla önemi yoktur. Doktorunuz gerekli görürse sarılık için kan tetkikleri isteyecektir. Geçmiş olsun.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.