Merhaba 5,5 Haftalık Normal Gebelik mi?

Kese ve yolk kesesi göründü.2 gün önceydi.Beta degerim 15600 dü, Bugün tekrar yaptırdım 16700 ve ilk kez bu kadar az bir artış oldu çok endişeliyim.Genelde düzenli artıyordu?Keseden sonra betadegeri önemi ve hızı nasıl oluyor?az yukselmesi normalmi?Çok korkuyorum önceki gibi düşük olurmu diye.Fikrinizi almak istıyorum.Tesekkurler

Tahlil.com Cevabı :

Hamileliğin bu haftalarında her 2 günde bir yapılan  Beta Hcg testl değerlerinin yaklaşık 2 kat yükselmesi beklenir. Beta Hcg değerinde görülen bu yükselme sağlıklı bir gebelik yönünden bilgi verir.Belirttiğiniz üzere 2 gün önce 15600 çıkan Beta hcg değerinin 2 gün sonra yaklaşık 31200 olması beklenirdi. Evet Beta Hcg değeri beklendiği gibi yükselmemiş.2 gün sonra yapılan son Beta Hcg testinin 16700 çıkması istediğimiz bir sonuç değil.

Ancak hemen de canınızı sıkmayın. Bundan sonra  doktorunuzun yapacağı ultrason muayenesi ve Beta Hcg test sonuçlarını beklemenizde yarar var. Beta Hcg testl değerinde yükselme belirttiğimiz gibi olmazsa sağlıksız bir gebelik olasılığı artacaktır. Fakat şu aşamada motivasyonunuzu bozmayın ve olumlu düşünmeye gayret edin.

Sağlıklı günler dileriz.