Beta Hcg Hormonum <2.0 Hamile Miyim

erkek arkadasimla 2 ay once korunmali bir iliski yasadik korunmali olmasina ragmen geri cekilme yontemi ile bosaldi 2 ay boyunca adet olmadim adet duzensizligim hep vardi tahlil yaptirdim ve beta hcg <2.0 cikti hamile miyim

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük.
Kan tahlil sonucuna göre  5 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir. Sizin değeriniz 2 den küçük çıkmış bu net olarak negatif bir sonuç.

Ancak prolaktin değeriniz az da olsa yüksek bu normal değil adet düzensizliği ve gecikmesi bu yüksekliğe bağlı olabilir bu yönde bir tedavi olmanız gerekebilir. Bir kadın doğum veya endokrin bölümüne randevu alıp muayene olabilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz.