Gebelik Testim 1Saat Sonra Çok Hafif Çıktı

Yaşım 41 ve 4 yılı geçkin adet görmüyorum en son temmuz 2022 de yasmin hapı kullandım adetim geldi o günden bugüne adet görmedim 18 mayıs bir kez korunmasız ilişki yaşadım eşim içine boşalmadım eminim dedi ve 12 saat içinde sabah akşam 3 adet!yasmin hapı kullandım 26 mayıs da 2 gün az adetim geldi 3.gün gelmedi 4.gün tekrar geldi bugün test yaptım 1 saat sonra belli belirsiz çift çizgi çıktı hamile olabilir miyim

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, idrarda gebelik testleri usulune uygun yapıldıktan sonra 3 ile 5 dakika içinde değerlendirilmelidir. Siz 1 saat sonra belli belirsiz çift çizgi gördüğünüzü belirtiyorsunuz.Öncelikle bu testlerin değerlendirilmesinde ilk 3-5 dakika önemlidir. 1 saat sonra değerlendirme önerilmemektedir. Hamilelik ihtimaliniz olmadığını düşünüyoruz.
Bunun da iki sebebi var.
1.Belli belirsiz ikinci çizgi bir hamilelik göstergesi değildir. Çizginin belirgin olması gerekir.
2. Hamile olmadığınızı destekleyen bir durum da var. 18 Mayıs daki ilişki sonrası 26 Mayıs tarihinde adet görmüş olmanız 18 Mayıs tarihli ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalin olmadığını gösterir.

Sonuç olarak çok büyük olasılıkla hamile olmadığınız görüşündeyiz. Ancak kafanızda yine de bir soru işareti varsa bu konuda en doğru bilgiyi kanda Beta HCG test sonucu verir. Dilerseniz bu testi de yaptırabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.