Eğer gebelikte geç döllenme olduysa bunu ilişkiden kaç gün sonra öğrenebiliriz hocam çok önemli

Tahlil.com Cevabı : Geç döllenme konusunda bir çok soru geliyor.Öncelikle geç döllenme sık görülen bir durum değildir. Adeti düzensiz olanlarda nadiren de olsa görülebilir. Zaten ister geç ister erken ister de zamanında olsun döllenme olduğunda en geç 8 gün içinde  mutlaka kanda Beta HCG testi 6 ve üstü değerlerde çıkar.
Bu nedenle hamile olup olmadığınızı anlamanın en doğru yolu beklenen adet tarihinde en az 2-3 gün gecikme olması durumunda gebelik testi yaptırmanızdır.
Bu test kanda veya idrar da olur.Test negatif olursa tedbiren 1 hafta sonra testi tekrar edebilirsiniz. Beklenen adet kanaması yine gerçekleşmez ise size önerimiz bir kadın doğum doktoruna başvurmanız ve muayene olmanızdır.
Geç döllenme konusu ile kafanızı çok da karıştırmayın. Sık görülen bir duurm değildir. Kendi kendinize geç döllenme tanısı koyamazsınız.

Geç döllenme ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.....