Geç döllenme denilen bişey varmış ondan korkuyorum hamile olabilirmiyim?

4 ay önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik spermi direkt olarak vajinama temas etmedi yalnızca iç çamaşırıma az bişey sıvı bulaştı. iç çamaşırdan temas edilerek hamile kalma olasılığı varmı. düzenli adet oldum ama geç döllenme denilen bişey varmış ondan korkuyorum hamile olablrmym

Tahlil.com Cevabı : Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.Geç döllenme diye bir ifade kafanızı karıştırmasın.Hamile olmanız mümkün değil.Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

c********** :

Sevgililimle bi kaç kez ilişkiye girdim ve içime boşaldı hamile kalmadım çok sıvı akıntım var hergün oluyor sıvı akıntısı neden olabilir ?

Cevap:

Genital akıntınız olağan dışı ve yoğun ise ilk olarak akla enfeksiyon olasılığı gelir.Bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz muayene amaçlı

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.