GFR testi yaoılmış, 16 haftalık hamileyim. GFR değerim 123 çıkmış.

 16 haftalık hamileyim. 30 yasındayım. rutin kan taramasında daha onceden hiç bakılmayan GFR diye bir parametreye bakılmış ancak yanında referans aralığı yazmadıgından iyi mi yoksa kötü mü acıkcası anlayamadım. GFR 123,93 yardımcı olabilirmisiniz?

Tahlil.com Cevabı : GFR testi böbrek fonksiyonları hakkında bilgi veren bir testtir.Sizin testiniz normal çıkmış.Konuya dair aşağıdaki yazımızda GFR testi ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/bobrek-hastaliklarinda-gfr-glomeruler-filtrasyon-hizi-testi-nedir