Gönderdiğim sonuçlara göre hamile kalma şansım nedir?

Miktar : 2.5 ml Koku : özel Renk : beyaz Viskozite: Normal Likefaksiyon süresi: <30dk Mikroskopi : Hareketli- hareketsiz spermler ve spermatogonialar görüldü. Hareket : 30'.............%60 60'.............%50 120'...........%40 Sayı : 14.4 milyon / ml

Tahlil.com Cevabı : Hamile kalma ihtimalinizi bilme şansımız yok. Gönderdiğiniz değerlere göre sperm tahlilinde bir anormallik görünmüyor.

t********* :

teşk. ederim. fakat göndermiş olduğum spremiyogram testinde eşimin sperm sayısı sınırın altında gibi gözüküyor bu kendi yorumumuz tabiki hareketliliğyle ilgili bi yorumda bulunamadık henüz doktorada gidemedik yani bir problem yok mu 14 milyon yeterlimi sprem sayısı için ? teşk...

Cevap:

Aslında sperm tahlilinin tüm parametrelerini belirtmemişsiniz, biraz az ama hareketlilik oranları normal gözüküyor.Size önerimiz kruger denilen bir yöntemle de sperm tahlilini yaptırmanız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.