Hamilelik tarihim ne zaman?

Hocam Benim son adetim 15 eylül şuan 16+3üm 1 hafta geri doktor gec yumurtlama olmuş olabilir dedi 22 eylüle attı 22 eylüle uygun gidiyor şuanda. Bu gec bir yumurtlama mı? 1 hafta geri olmasının başka bir sebebi var mı? Gec yumurtlamaysa bu 22 eylülden sonra yumurtlama olduğu ve 22sinden sonra hamile kaldığım anlamına mı geliyor? Doktorun bu şekilde ileri almasına karşılık benim 15 eylülden önce hamile kalmış olma ihtimalim var mı? Varsa olma sebepleri nelerdir? yoksa olmama sebepleri nelerdir? Ultrasonla bulduğumuz haftayla hamilelik arasında 3-4 hafta fark olması olası mıdır? Normal midir?Ultrasondaki belirlenen gebelik haftası hamileliğin oluştuğu zaman hakkında bilgi verir mi? Daha öncede uzunca yazmıştım ama hamilelik başlangıcımın yaklaşık olarak ne zaman başladığını bilmek kafamda ki soru işaretlerini gidermeme yardımcı olacak. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. 1. Adet tarihim 11 ağustos adet günü 30-35 günde (9 eylülde korumalı 14 eylülde korunmasız ilişkim oldu) (9 eylül korunmasızsa ondan olabilme ihtimalini de açıklarsanız çok sevinirim) 2. adet tarihim 15 eylül 35 gün sonra. Yukarıda sorduğum soruların net cevabını alabilmek beni rahatlatacak. İlk ultrason tarihim 30 ekim 4+1 haftalık kese vardı sadece betahcg 3275di.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle eğer siz 14 Eylül tarihli ilişkiye bağlı olarak hamile kalmış olsaydınız, bugünün tarihini de baz alırsak 19 ile 20 hafta arası gebeliğiniz olması beklenirdi. Ancak ultrason muayenesi bunun mümkün olmadığını göstermektedir. Bunun sebebi ise, ultrason muayene sonucuna göre siz bunun çok daha altında bir sürede  16+3 günlük hamilelik durumundasınız.
Bir diğer detay ise, 14  Eylül tarihindeki ilişki sonrası hemen ardından regl olmanız 14 Eylül tarihli ilişkiden ötürü hamile kalmadığınızın net bir göstergesi. Regl görmenizle birlikte 14 Eylül tarihli ilişki sonrası vajinada kalan sperm hücreleri de kan ve dokularla birlikte atılacağı için bu ilişkiye bağlı bir hamilelik zaten söz konusu değildir.

Ultrasonla bulduğumuz haftayla hamilelik arasında 3-4 hafta fark olması olası mıdır? Sorunuzun cevabı da net, bu tür bir fark mümkün değildir.

Sonuç olarak net bir şekilde ifade ediyorum 15 Eylül öncesi dönemden kurululan ilişkile bağlı hamile kalmanız gerek ultrason sonuçları gerekse belirttiğiniz 15 Eylül tarihli adet kanamasına bağlı olarak mümkün değil.
Hamile kaldığınız ilişkiler 15 Eylül tarihli adetinizin bitiminden sonraki beraberliklerinize bağlıdır.
Umarım kafanızdaki soru işaretlerini gidermişimdir.

Sağlıklı bir hamilelik dilerim.