HBV -DNA (KONTITATIF) değeri 2,00×10^1 çıktı ölçü birimi IU/mL NORMAL DEĞERLERİ DE L(20-170000000) yorumunuz ne?

HBV -DNA (KONTITATIF) değeri 2,00×10^1 çıktı ölçü birimi IU/mL NORMAL DEĞERLERİ DE L(20-170000000) yorumunuz ne olabilir cevabı acil verirseniz çok sevinirim

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA testi Hepatit B enfeksiyonu tanı ve takibinde kullanılan güvenilir bir testdir.ELİSA testinde HBS Ag testi pozitif olanlara testi teyit etmek ve Hepatit B taşıyıcılığının takibinde de kullanılır.Normal Değeri Negatif'tir.Bu durumda Hepatit B varlığından söz edemeyiz.Sizde ise HBV -DNA (KONTITATIF) değeri 2,00×10^1 çıktığına göre pozitiflik var yani kanda Hepatit B virüsü var demektir.