Hepatit B taşıyıcısıyım.Karaciğer enzim değerlerim normal sınırlarda

Hepatit B taşıyıcısıyım.Karaciğer enzim değerlerim normal sınırlarda ve karaciğerde herhangi bir hasar yok.HBV DNA PCR kantitatif tahlili sonucum 26.700 çıktı.Bu ne anlama geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA kanınızdaki hepatit B virüsünün miktarını gösterir. Bu değerdeki artışlar ve azalışlar hastalığın gidişatını, ilaç kullanıyorsanız ilaca karşı cevabı gösterir. Tek başına bu sonuca bakarak hastalığınız hakkında bir yorum yapamayız. Bunu sizi takip eden doktorunuz söyleyecektir.