Her ikisinde ÜREME SAPTANDI yazıp yeşil renkte tik işareti var bu ne demek acaba?

12 günde 3 ameliyat geçiren hastamız viks kullanmış olmamızın etkisiyle yoğun bakıma alındı ve kendisine boyalı mikroskobik inceleme (gram, m.msvisi, wright, ziehl- neelsen vb9 ile boyasız direkt mikroskobik inceleme yapıldı ve sonuç olarak her ikisinde ÜREME SAPTANDIyazıp yeşil renkte tik işareti var bu ne demek acaba..

Tahlil.com Cevabı : Mikrobiyolojik yönden yapılan tahliller arasında yer alan kültür tahlilleri enfeksiyon etkeni mikroorganizmaları tespit etmeye yarar. Bu tahlillerde mikroorganizma saptanması dürumunda ÜREME SAPTANDI diye bir ifade olabilir.Ancak bununla birlikte üreyen mikroorganizmanın adının ve hatta bu mikroorganizmanın öldürülmesine yönelik tedavide yer alan antibiyotiklerin de belirtilmesi gerekir.
Sonuç olarak ÜREME SAPTANDI ifadesi hastanızdan alınan örnekte üreme olduğu yani mikrop çıktığı anlamına gelir ancak üreme saptanan mikroorganizmanın ne olduğu ve bu üremenin nerede olduğu belirttiğiniz ifadelerden anlaşılamamaktadır.