İğne batması

Merhaba 10 yaşındaki kızıma lucrin depot isimli iğne yapılırken iğne çıktığında kolunu aniden kaldırması sonucu dirseğinin biraz altına tekrar girip çıktı. Bir süre ağrıdığını söyledi. Bir sorun olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

Mehabalar, kızınıza iğne yapıldıktan sonra dirseğinin biraz altına iğne batması olmuş. Bu durumda kan yoluyla geçen bulaşıcı bir hastalık riski yoktur, ancak çocuk yaşta olduğu için kemik yapısına ne kadar yakın bir batma olduğunu bilemeyiz, sonradan gelişebilecek bir kemik enfeksiyonu riski çok düşük olmasına rağmen, bir rötgen çekilerek kemik yapının bir zarar alıp almadığına bakmak gerekir. Ayrıca çocukluk çağı aşıları yapıldı ise ayrıca tetanoz aşısı uygulamasına gerek yoktur.

Sağlıklı günler dilerim.