HIV 3. nesil Test Süresi Büyük Ölcüde Doğru mudur?

Selam hocam 50 GÜN SONRA yaptırdıgım hiv testi sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L referans degeri 0-1 test yaptırdım BU TEST ANTİKOR YANİ 3. NESİL Testmis sadece antikora bakan test yani 90 gün n kesin sonuc evvet ama testi yapan enfeksiyon doktoru 50 gün yeterli bida test yaptırmana gerek yok bosuna para harcama dedi sizce 50. Gün bu test icin büyük oranda dogrumudur ? Yeterlimidir yaniBüyük oranda bu test dogru sonucu vermismidir?

Tahlil.com Cevabı :

45. gün yapılan ve hem antijen ve hem antikor araştıran test uygun süredir. Siz 50. gün yaptırmışsınız ve negatif çıkmış. Doktorunuza katılıyorum bir daha test yaptırmanıza gerek bulunmuyor. Büyük oranda güvenilirdir. İçiniz rahat olabilir.