HIV bulaşma riski

Hacam be askerdeyken jilet benim jileti tek seferlik yani bir defa şüphem oldu başkası kullandı ise hiv bulaşma riski yüksek midir? bunu sadece düsük veya yüksek diye kısa acıllarsanız sevinirim bide askere giderken bulasıcı hastalık testleri yapılır demisiniz askerlik öncesi bizlere bu testler yapılmadı galiba bedelli oldumuzdan galiba Bide yüzümde jilet traj olurken kanama olmadı diye hatırlıyorum aynı soru sorulmus ama bu konularda takıntılıyım bu olaydan önce cok test oldum hepsi negatif bida test olayımı yoksa benmi olayı büyütüyorum 3 ay yada 6 ay test olun derseniz 6 ay gecmez bana risk yoksa test olmatacam ve konuyu kapatacam Anlatıgım durumdan bulaş riski cok yüksekmidir

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu net bir şekilde cevaplıyorum. Bu tür bulaşma riski çok düşüktür. HIV vakalarının neredeyse tamamına yakını korunmasız cinsel ilişki ile bulaşmaktadır. Şu aşamada risk çok düşük olduğundan hatta neredeyse hiç risk olmadığından konuyu kapatabilirsiniz. Bulaş riski yoktur. Rahat olun ancak bu konuyu bir takıntı haline getirdiyseniz ve kafanızdan bir türlü atamıyor iseniz bir psikiyatri doktoruna başvurup destel almanız uygun olacaktır. Belirttiğiniz şekilde bir risk ve filetin başka biri tarafından kullanılması ihtimali yok denecek kadar azdır ve risk bulunmamaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.