Jilleten Hiv Veya Diger Hastalık Bulasırmı

Hocam selam yurtta kalırken yurtta kalan başka cocuk yanlışlıkla benim jiletimi kullanmış ben tuvalete gitmiştim o traş olduktan 2-3 dakika sonra ben traş oldum, traş olduğumda yüzümde çok kanama olmadı diye hatırlıyorum bu olaydan hiv bulaşma ihtimali cok büyük mü ben cok evham yaptım aradan 1 ay gecti illa test olmalı mıyım sizce?2. Jiletten anlattığım olaydan virüs bulaşma ihtimali yüzde kaçtır hocam3 .test olmama gerek yoksa anlattığım olaydan test olmayacağım hocam.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorunuzu inceledim. Öncelikle sizin traş bıçağınızı kullanan arkadaşınızın HIV pozitif olup olmadığını, ayrıca traş olurken kanama olmuş mu olmamış mı bunları bilmiyoruz. Traş olduktan sonra traş bıcağını büyük ihtimalle yıkamıştır ki siz farketmeden 2-3 dakika sonra traş olmuşsunuz. Anlattığınız olayda bu şekilde size HIV bulaşma ihtimali milyonda birden azdır.

Ancak bu konuda takıntı olşturmuşsunuz belli ki bu neden le anlattığınız olaydan 1 ay ve 6 ay sonra AntiHIV testi yaptırp negatif gelince kafanızdan silebilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.