HIV TESTİ

Geçen gün hastanenin enfeksiyon bolumunde hasta ziyaretinde bulunduk elimi duvara sürtmüştüm ve kanamıştı baş parmagım bizim odadaki lavaboda sorun olunca yan odadaki hasta lavabosunu kullanabileceğimi söyledi girdim elim kanıyorken lavabonun yan tarafına dokundum daha sonra cıktım dısarı sohbet ederken lavabosunu kullandıgım kısının hıv + oldugunu ogrendım.DAha sonra acaba elimi değdrdigim yerde o hastanın spermi veya tükürüğü kalmış olabilirmi düşüncesi geldi ve olaydan sonra test yaptırdım. 47.gün anti hiv (elisa) 0.4 negatif konuyu kapatabilirmiyim hocam ?

Tahlil.com Cevabı : HIV Test sonuçlarınız norma.HIV korkusu veya endişesi yaşayanlara Tahlil.com olarak önerimiz ise; testlerini kendi başlarına değil de  bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurarak ve onun tavsiyesi ile testlerini yaptırmaları olacaktır.HIV endişesine dair olarak konuyu kapatıp kapatmayacağınız ise sizin bileceğiniz bir durum.Sonuç olarak  HIV korkunuz var ise, bu konuyu kafanızdan hiç atamıyorsanız aşağıdaki HIV korkusuna dair yazımızı okumanızı öneriyoruz.Bu yazımızı dikkatle okuyup bu konudaki uyarılarımızı dikkate almanız faydanıza olacaktır.HIV korkusu nedir?