Hiv Konusu hakkında

Merhaba öncelikle kolay gelsin. Benim 9 eylül 2023 tarihinde şüpheli bir ilişkim olmuştu. Aynı zamanda karaciger rahatsızlığım için mart 2024 ayında da organ nakli oldum. Tabi ameliyat sürecinde doğal olarak her türlü tahlili yaptılar. Buna göre anti hiv Kemiluminesans vb 6 Aralik: 0.07 -- 14 mart: 0.12 -- 30 nisan: 0.13 -- 29 mayis: 0.10 Bu tahliller hemen aynı gün çıktı. Dediğim gibi ben talep etmedim kendileri yaptı rutin olarak. Sehir hastanesinde yapıldı. Bu tahliller güvenilir midir? İlişkinin üzerinden çok zaman geçtikten sonra yapılan tahliller olduğu için konuyu tamamen kapatıp rahat nefes alabilir miyim? Cunku ağzımda yaralar cikiyor hive bağlıyorum Burnum akıyor hive bağlıyorum. Başım ağrıyor onu bile hive bağlıyorum. Bagisiklik baskilayici ilaclar kullaniyorum dozu hafif ama yine de bu yaşadığım sorunlar onun yan etkileri olabilir mi? Şimdiden yanıtınız için teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.Tahlilleri en güvenilir yerde yaptırmışsınız..Ayrıca organ nakli öncesi tüm testler başta HIV ve hepatit testleri olmak üzere titizlikle yapılır ve bu testlerin sonuçlarına ameliyatınız planlanabilir Bu nedenle sonuçlara kesinlikle güvenebilirsiniz.

Sonuç olarak konuyu tamamen kapatabilir, rahat bir nefes alıp hayatın tadını çıkarabilirsiniz.Ağızda çıkan yaralar bir çok nedene bağlı olabilir. Beslenme eksikliği, vitamin eksikliği, diş hastalıkları gibi. Açıkçası biz doktorların ağızda yara çıktığında HIV enfeksiyonu ihtimali en son aklımıza gelir. Hele baş ağrısında HIV ihtimali asla aklımıza gelmez.

Organ nakli sonrası evet bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar bazı yan etkiler yapabilir. Ancak size şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. HIV yönünden riskli bir durumunuz ve enfeksiyonunuz yok. İçiniz rahat olsun lütfen.

Selam ve sevgilerimle,