Sonuçlara baktığım da referans aralığı 0-1 Anti hiv 0.526 S/CO yazıyor

Hocam ben işe girmek için dahiliye doktoruna tahlil verdim , sonuçlara baktığım da referans aralığı 0-1 Anti hiv 0.526 S/CO yazıyor , dahiliye doktoru hiç birşey demedi , negatif yada pozitif yazmıyor , ben daha önceden de tahlil yaptırmıştım ve negatif ve coı yazıyordu , bu ne demek hocam pozitif miyim yani internette öyle yazıyor yada tahlil yaptırmama gerek var mı

Tahlil.com Cevabı :

Kesinlikle pozitif değilsiniz Sonucunuz negatif. Test sonucunuz 0.526 çıkmış.Referans aralığı 0-1 demek ise, 0 ile 1.0 arası değerlerde problem yok ancak sonuç 1.0'ın üstünde olursa sonuç pozitif anlamına gelir. Bu demek ki negatif sonuçlar 0.500, 0.604 gibi 0 ile başlayan değerler olacak pozitif sonuçlar ise 1.22 veya 2.46 gibi değerler olacak anlamına gelir.

Yani 0. ile başlayan tüm değerler 1 den küçük olduğu için negatiftir. Sizin Anti HIV sonucunuz da 0.526 çıkan değeri ile net bir şekilde negatif bir sonuç. HIV yönünden endişe verecek bir durumunuz bulunmuyor. Başka bir tahlil yaptırmanıza da kesinlikle gerek yok.