Hormon tahlili yaptırdım.TSH çok yüksek,sebebi ne olabilir? yorumlarmısınız? Hangi doktora gitmeliyim..

TSH 12.72         Beta-hCG    <0.100             FSH     4.26 Ploraktin 30.12 Hormon tahlili yaptırdım.TSH çok yüksek,sebebi ne olabilir? yorumlarmısınız? teşekkür ederim..Bide hangi doktora gitmeliyim..Tahlil.com:TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Bu sonuçlar tiroid bezinizde hastalık olduğunun göstergesi  olabilir. İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.  TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve

Tahlil.com Cevabı : ları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasiProlaktin testiniz de yüksek çıkmış olabilir.Referans değerleri belirtmemişsiniz.Endokrinoloji bölümüne başvurmalısınız.