İlişki sonrasında ilaç kullandım. Adetim erken olabilir mi?

Geçen hafta arkadan sürtünmeyle ilişki yaşamıştım. Pazartesi norvelo aldım ve bugün göğüslerimde adet olacağım a benzer ağrı başladı normal şartlarda adetime on gün var. acaba bu ilaca bağlı erken adet olunuyor mu yada hamilelik olsa erken belirti veriyor mu. Başka hiç anormal bir belirti yok.

Tahlil.com Cevabı : Erken adet durumunuz söz konusu olabilir. Adet tarihinize kadar beklemenizi, adet olmazsanız gebelik testi yaptırarak hamile olup olmadığınızı netleştirmenizi öneririz.