Kan tahlili sonucunda ; aspartat transaminaz (AST) : 52 ?

Kan tahlili sonucunda ; aspartat transaminaz (AST) : 52 Alanin aminotransferaz (ALT) 141 olarak sonuçlarda görüldü. Acaba bunların yüksek olmasının nedeni olarak ne söylenebilir. Yardımcı olursanız sevinirim. Ve İdrarda ufakta olsa enfeksiyon olduğunuda belirtmişlerdi.

Tahlil.com Cevabı : Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor.  ALT yüksekliğinde karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt