Kandakı demır oranı 216 cıktı, bu hemokromatoza sebeb olabilir mi acaba?

Tahlil.com Cevabı : Kan demir düzeyiniz yüksek.Aşağıda belirttiğim nedenler buna sebep olabilir.Pernisyöz, aplastik ve hemolitik anemiler, hemokromatozis, akut lösemi, kurşun zehirlenmesi, akut hepatitler, vitamin B6 eksikliği, talasemi başlıca nedenler olabilir.