Yaptırdığım kan tahlillerinde demir oranım 17 çıktı?

Yaptırdığım kan tahlillerinde demir oranım 17 çıktı. Yaşım 20. Bu demir oranını olması gereken değerlere ulaştırabilmek için neler yapmalıyım? Mesela nasıl beslenmeliyim? Hangi gıdaları daha fazla tüketmeliyim? Bir de bu demir oranının düşük olmasının bir tehlikesi var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Serum demir düzeyininz düşük çıkmış. bunun telafisine gidilmeden önce nedeninin araştırılması çok önemlidir. özellkle erkeklerde demir eksikliği mide-barsak sistemi hastalıklarından kronik kanamalarından kaynaklanabilir. Gastroenteroloji veya hematoloji bölümlerine başvurmanız çok önemlidir.geçmiş olsun.