Kekik çayı adet söktürür mü?

Peki kekik çayı adette etkili diye duydum söktürme özelliği varmış ondan olabilir mi sizce çünkü onu içtim ve zaten çok da stresliydim erken oldm çok korktum o zman kekik de etkiledi siz yazdıklarımı anladınız değil mi baya karışıktı ama

Tahlil.com Cevabı : Kekik çayının adet söktürücü özelliği bilimsel bir gerçek değildir.Doktorlar adet söktürücü olarak gerek görür ise  ilaçlar önerebilir.Ancak kekik çayı var olan bir gebeliği sonlandormak ve adet söktürmek için kullanılmaz.Kullanılsa da bir işe yaramaz.Kekik çayının adet kanaması sırasındaki ağrılara iyi geldiği konusunda görüşler vardır.Ancak adet söktürücü özelliğinden söz edilemez.