Kıyafetten geçen zevk suyundan hamile kalır mıyım?

Sevgilimde eşofman ve iç çamaşırı vardı bendede iç çamaşırı ve pantolon vardı sürtünerek birlikte olduk boşaldığıni söyledi spermin 4 tane bezden geçemeyeceğini biliyorum o da geçmediğini söyledi. Pantolonumda ıslaklık hissettim iç camasirima geçmişti zevk suyu ama vajinadan uzaktı daha ust kısimdaydi ıslaklık. 4 kat kıyafetten geçen zevk suyu hamile bırakır mı çok korkuyorum 12 saat sonra ella hapı içtim adetim 4 gün gecikti hapın etkisi olabilir mi acaba bu gecikme .lütfen yardımcı olun

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu en baştan cevaplayalım. İçiniz rahat olsun bu tür bir ilişki ile hamilelik şansı yoktur.
Gelelim bunun nedenlerine:

1.Bu kadar kıyafet varken erkek arkadaşınızın boşalma sonrası sperm hücrelerinin sizin vajinanıza girip hamilelik yapma şansı bulunmamaktadır.
2.Zaten ertesi gün hapı da almışsınız aslında gerek olmamasına rağmen. Bu hapın bu tür hamilelik ihtimali olmayan ilişkilerin ertesinde kullanılmasının tıbbi bir gerekliliği yoktur. Üstelik bu hapı almanız ister istemez adet döngüsünde de bozukluklara sebep olabilir. Muhtemelen sizin de adetinindeki gecikmenin nedenlerinden biri de bu hapı kullanmanızdır.

Sonuç olarak rahat olun hamilelik ihtimaliniz bulunmuyor belirttiğiniz bir ilişki ile.

Sağlıklı günler dileriz.