Tarlusal gebe birinde kanama yapar mı?

Hocam 28 29 ağustosta birliktelik oldu ertesi gün Ella hapı kullandım Eylül 29 da kan testi verdim negatif çıktı ekim 7 sinde rahim duvarı kalınlaşması var denildi kürtaj biyopsi alındı kanama oldu o zamnlrda tarlusal ilaç içtim adetime üç gün varken 3 gün önce bı kanama yaşadım idrarda test yaptım pozitif çıktı aynı günü kan testi verdim 0.5 0.100 çıktı üstüne görme mi adet kanamasi mi yoksa biyipsiden dolayı mı bir kanamam oldu gebelik varmıdır

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, idrar testinde pozitif sonuç olduğunu belirtiyorsunuz. Ancak bu pozitiflik kan testinde doğrulanmamış. Kanda Beta HCG testiniz negatif çıkmış yazdığınız bilgiye göre.
Bize gönderdiğiniz sonuçları incelediğimizde 0.5 de 0.100 de negatif değerlerdir. Gebelikten söz edebilmek için Beta hcg değerinin 6.0 ve üstü olması gerekir.
Kan testi çok daha güvenilir bir testtir. Bu nedenle değerleriniz gebelik olmadığını gösteriyor.Biyopsi sonrası hafif bir kanama olabilir. Ancak bu uzun sürmez ve adet kanamasından farklıdır.
Sizin kanamanız üstüne görme olamaz, üstüne görme kanaması gebelikte olur ve Beta HCG değerleriniz de negatif.Yani gebelik yok.
Belirttiğiniz kan testi değerlerine göre gebelik yoktur.