Adet düzensizliği ile gebelik ve hamilelik ihtimali.

Merhaba hocam 19 ağustosta sadece iç çamaşırıma gelen zevk suyundan şüphelendiğim için ella hap kullanarak cahillik ettim. Ve ben 10 eylülde regl oldum.herzamanki düzenli döngümde.Ardından 26 eylülde sperm oldugunu unuttuğum peçeteyle vajinamı sildim ama ertesi gün hapı felan almadım. 1 ekimde regl oldum şuan Kasım ayında 35 günlük döngüyü geçti günlerdir adet öncesi oluşan belirtiler var hala regl olmadım. 3 defa test yaptım negatif. Doktora gittim rahmimin temiz oldugunu 2 cm kist oldugunu regl olabileceğimi söyledi.beyaz akıntı var sadece Ama çok endişeliyim hem adet düzensizliği için hem gebelik için. Gebelik felan olsaydı ultrasonda görülebilirmiydi?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle gebe olmadığınızı söyleyebilirim yazdıklarınızı okuduğumda.Vajina ve rahim incelemesi yer alan ultrason muayenelerinde zaten hamilelik olmadığı anlaşılır.Ancak sizin hamile olmadığını anlamak için ultrason muayenesine bile gerek yok. Bunun neden olduğunu da şuradan söyleyebiliriz.
Zaten ilişki sonrası hem ertesi gün hapı almışsınız bu zaten koruyucu bir önlemdir. Buna ilave olarak ilişki sonrası adet görmüş olmanız kurduğunuz ilişki nedeniyle hamilelik olasılığının da ortadan kalktığını ortaya koyar.
26 eylülde sperm oldugunu unuttuğum peçeteyle vajinanızı sildiğinizi belirtiyorsunuz ancak zaten bu şekilde peçetede olan sperm hücreleri zaten canlılığını kaybetmiş olacağından zaten hamilellik şansı yoktur. Bu işlemnin ardından da adet görmüş olmanız zaten hamilelik olmadığını ispatlıyor.
Aslında zaten hamilelik ihtimaliz bulunmamasına rağmen gereksiz yere 3 kere de test yaptırmışsınız bunlar da nehatif çıkmış.
Sonuç olarak kesinlikle hamilelik yok. Bir daha korunmasız bir ilişki yaşamadıkça da lütfen gereksiz yere test yaptırmayın.
Size bir önerim olacak bu şekilde hamilelik endişesi taşıyan ve bunu bir takıntı haline getiren sizin gibi bir çok okurumuz var. Bu durum sürekli bir hal alırsa psikolojik bir destek almak ve bu endişeden kurtulmak için psikiyatrik bir destek de alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim, sevgiyle kalınız.