Reglimin uzamasi beni cok strese sokuyor korkuyorum

Merhabalar hocam sevgilimle surtunme yasadik ama pen*sinin ucu bile vajinama degmedi ( pen*sinin ucunun geri kalaniyla sadece ) bosalmada olmadi vajinama ve bakireyim. reglim 8 gun gecikti suan acayyip stres yapiyorum ve 2 gun once hasta oldum ilac kullaniyorum. ( hemogram kan sonucumda bisi yoktu, beta hcg yazmiyodu zaten hemogramda) yorumunuz nedir reglimin uzamasi beni cok strese sokuyor korkuyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Tahlil sonuçlarınızı inceledim. hemogram tahlili hamilelik yönünden bir bilgi vermez.Ancak sonuçlarda WBC yüksekliği var. WBC genelde enfeksiyon duurmlarında yükselir. Sizde de bir enfeksiyona bağlı yükselmiş olabilir. Ancak bunun hamilelikle bir ilgisi bulunmuyor.Zaten ilaç kullandığınıza göre bu enfeksiyona bağlı olarak ilaçları kullanabilirsiniz.

Gelelim hamilelik sorunuza, belirttiğiniz bir ilişki ile hamilelik ihtimali mümkün değildir. İçiniz rahat olsun bu şekilde hamile kalamazsınız. ncak adet gecikmesi şu anda içinde bulunduğunuz strese bağlı da olabilir. Tabii hormonal düzensizlikler dahil bir çok etken de buna sebep olabilir. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok hamilelik yönünden. Ancak adetinizde gecikme devam ederse doktorunuz buna yönelik tahliller yapıp gerek görür ise adet söktürücü bir ilaç başlayabilir.

Ancak sizdeki adet gecikmesi hamileliğe bağlı olamaz zire boşalma bilr olmadı ve vajina ile de temas olmadı diyorsunuz.

Sağlıklı günler dilerim.