Merhaba, anneme 2 hafta önce bazı tahliller yapıldı?

Merhaba, anneme 2 hafta önce bazı tahliller yapıldı.Bunlardan biri Anti Nükleer Antikor di.Bugün sonucu aldık ve bu testin karşısında sonuç olarak: NEGATİF APCA (+)POZİTİF yazıyor.Bunun anlamı nedir rica etsem açıklar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle ANA ve APCA vb. tahlillerin tek başına hiç bir hastalığın tanısını koydurmayacağınıı size söylemeiyiz. Annenize mutlaka tanı amaçlı bunun yanında bir çok tahlil istenmiştir, tüm sonuçların muayene bulguları ile birlikte incelenmesi gerekir.