Merhaba hocam 22 yaşında eş cinsel erkeğim. Bundan 95 gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim sonra makatta siğiller çıktı?

Merhaba hocam 22 yaşında eş cinsel erkeğim. Bundan 95 gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim sonra makatta siğiller çıktı ve hastanede KONDİLOMO AKÜMÜNATO diye hastalığım çıktı.Patoloji sonucum temiz çıktı. ve ilişkiden 71 gün sonrada anti hıv testi yaptırdım ANTİHIV 0.02 çıktıTekrar yaptırym mı?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız negatif yani normal ancak şüpheli ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanma endişesiyle çoğu zaman doktora da danışmadan test yaptıran okurlarımız için, hangi HIV testinin ne zaman yapılacağı ve nasıl yorumlanacağına dair bir yazı hazırladık. Tahlil.com doktorlarının hazırladığı yazıımızı okumanızı öneriyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hangi HIV testi ne zaman yapılmalıdır?

e********** :

merhaba hocam normal alınan rutin bir kan testinde hamilelik anlaşılır mı ? teşekkürler..

Cevap:

Hayır anlaşılmaz, gebelik testi yapışması gerekir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

c*************** :

merhaba hocam kız arkadaşımla bu ayın başında ilk defa ilşkiye girdik ama içine boşalmadım ilişkiden 10 dakika sonra tekrar ilişkiye girdik ama içine boşalma olmadı adet dönemi bir iki gün gecikti ama hala olmadı gebelik testini adetten sonramı yapmalıyız yoksa şimdide yapsak olur mu

Cevap:

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.