Merhaba şüpheli iliskiden sonra 14. Günde mavi labda vidas 4. Nesil HIV Duo ultra testi oldum. P24 antijen:0.02 hiv1/2:0.06 geldi. Daha sonra 26. Günde Medical Park Hastanesi'nde hiv1/2 testi yaptılar sonuç 0.08 geldi.

Merhaba şüpheli iliskiden sonra 14. Günde mavi labda vidas 4. Nesil HIV Duo ultra testi oldum. P24 antijen:0.02 hiv1/2:0.06 geldi. Daha sonra 26. Günde Medical Park Hastanesi'nde hiv1/2 testi yaptılar sonuç 0.08 geldi. Bu sonuçlar yeterlimi başka test yaptırmalı mıyım,

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.İlk yaptırdığınız testi çok erken yaptırmışsınız.Ne yazıkki bazen özel laboratuvarlar biraz da ticari kaygıyla bu testleri gereksiz yere erlen yapabiliyor. 14. gün çok erken bir süre.
Ancak ikinci yaptırdığınız testin zamanlaması çok iyi.Test de % 95 güvenilir sonuç verir.
Ancak 90. günde yapılan HIV 1-2 Antikor testi %99.99 güvenilir kabul edilmektedir. Kafanızda bir endişe var ise bu testi de 90. gün yaptırabilirsiniz.
Ancak bu konuda size önerimiz özel merkezlerden çok tercihen bir devlet hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümüne başvurup enfeksiyon doktorunun uygun gördüğü tarihlerde uygun testleri yaptırmanız ve boş yere de para harcamamanız.
Sağlıklı günler dileriz.